TURNIEJ SUPER TIE BREAK

...
W sobotę odbył się pierwszy turniej Tenisa w sezonie 2022.
Zawody grane były w systemie Super Tie Break - każdy set do 10 pkt.
Udział wzięło 13 osób, miało być 14 ale nasz serdeczny kolega Wiktor wolał zrezygnować z gry z powodu lekkiego urazu kolana ( wracaj szybko do zdrowia !) Po raz pierwszy odwiedziła nas niespełna 13-letnia Martyna Petyniak :) która grała jak równy z równym w całym turnieju uzyskując wynik 3-3 w meczach-BRAWO !
Rywalizowano w trzech grupach z których najlepsi awansowali do finałowej 3-ki , a pozostali zawodnicy grali o miejsca 4-10. W fazie grupowej było wiele ciekawych i zaciętych spotkań. Nie zabrakło również w turnieju  naszego PREZESA Krzysztofa, który miał długą przerwę w grze z powodu kontuzji barku co widać było w trakcie turnieju.
W finale spotkali się Wojtek Łęczycki, Partyk Jakubowicz oraz Dariusz Rudnicki.
W pierwszym meczu Wojtek grał z Patrykiem po pierwszym secie wygranym dośc łatwo przez Wojtka w drugim "obudził" się Patryk wspierany z trybun przez swoją dziewczynę ;) lecz przy stanie 9-9 nie wytrzymał presji i przegrał do 11 i mecz 2-0.
W drugim spotkaniu zagrali Darek z Patrykiem. Od początku Patryk próbował kończyć wymiany winerem lecz niestety to nie był jego dzień i dośc niespodziewanie przegrał 2-0 z Darkiem do 5 i 6 w setach.
I stało się jasne, że ostatni mecz tego dnia będzie grą o zwycięztwo w turnieju.
Mecz finałowy rozpoczął kapitalnie Darek prowadząć 3-0 i utrzymując piłkę w korcie w długich wymianach objął prowadzenie w meczu wygrywając pierwszego seta dość niespodziewanie do 6-ciu! Co ciekawe po zmianie stron zaczęło sie identycznie od prowadzenia Darka 3-0. Lecz Wojtek nie odpuszczał i zaczął gonić wynik. Gdy przy stanie 8-5 dla Darka i jego serwisie sensacja wisiała w powietrzu a publiczność niedowierzała, Wojtek "odpalił" to co ma najlepsze w swojej grze - atomowy serwis.Doprowadził do stanu 9-9 i wygrał seta do 11. Trzecia partia to już popis gry Wojtka Łęczyckiego, który zaserwował 3 asy w tej partii i zasłużenie wygrał(do 6-ciu) pierwszy turniej w tym sezonie !
GRATULUJEMY !!!
Dziękujemy wszystkim za grę ,atmosferę i obecność. Zapraszamy na kolejne zawody w tym roku !